Информация

Адрес

м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого 27а

Телефон

(061) 286-24-72
(061) 270-165-1 - телефон довіри

E-mail

nadiya165@ukr.net

Сайт

nadiya.zp.ua

Матеріально-технічна база ЦРД

Центр розвитку дитини “Надія” – комунальний дошкільний навчальний заклад Запорізької міської ради Запорізької області. Юридична адреса закладу: 69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого буд. 27-а.

Проектна потужність закладу – 8 групових приміщень, 130 дітей.

На сьогодні в даних приміщеннях функціонують 14 груп для дітей раннього та дошкільного віку, обладнано фізкультурну залу, кабінети вузьких спеціалістів, кабінети консультативного центру практичної психологічної підтримки дитинства «Шанс», який відкрито (наказ відділу освіти Шевченківської районної адміністрації №16 п. 2 від 15.10.2009 «Про заходи щодо підвищення ефективності функціонування районної психологічної служби») в центрі «Надія» з жовтня 2009 року. Консультативний центр – є розширеною соціально-психологічною службою центру «Надія», діяльність якої спрямована на психологічний супровід освітнього процесу ЦРД «Надія» та практичну психологічну підтримку дітей дошкільного віку Шевченківського району.

Загальна площа будівлі – 1540 м2, площа групових приміщень для дітей раннього віку – 176, для дітей дошкільного віку – 768. Площа земельної ділянки – 0,8 га.

В закладі створено функціональне розвивальне предметне середовище, яке забезпечує гармонійний розвиток дітей. Групи закладу повністю укомплектовано новими функціональними меблями, облаштовано яскравими гардинами, суттєво збагачено матеріально-технічну базу з організації навчально-пізнавальної діяльності ігровими посібниками, розвивальними іграми, роздатковим матеріалом, настільно-друкованою продукцією.

Усі іграшки, матеріали, атрибути, предмети-замінники об'єднані за функціональними ознаками відповідно до різних видів предметно-ігрової діяльності дітей (сюжетно-відображувальної, будівельної, рухової тощо). Більшість дидактичних матеріалів, іграшок та картинок є поліфункціональними, та використовуються педагогами по-різному, залежно від мети діяльності.

Розвивальне середовище в центрі «Надія» містить як відомі дитині компоненти, так і нові, незнайомі, які забезпечують її пізнавальний розвиток. При поповненні ігрових осередків в групах центру вихователі дотримуються принципу поступового ускладнення,

Предметно-ігрове середовище в групах є динамічним і мобільним. Усе обладнання постійно поновлювається, видозмінюється і легко переноситься з одного центру в інший.

Створене предметно-ігрове середовище в ЦРД «Надія» адекватне віку дітей та відповідає їх функціональним можливостям, сприяє орієнтовно-пізнавальній діяльності, що забезпечує засвоєння нових знань, формування розумових дій, розвиток провідних психічних процесів дитини. Всі ігрові предмети яскраві, безпечні, якісно виготовлені. Педагогами закладу включаються у предметно-ігрове середовище національні, етнокультурні особливості, аби вихованці творчо прилучалися до духовних цінностей народу, вчилися любові до рідної землі.

Для забезпечення навчально-виховного процесу та життєдіяльності у дошкільному закладі створено необхідні умови: обладнано 6 групових приміщень, музична зала, харчоблок, пральня, медичний кабінет, кабінет директора та методичний кабінет, кімната швачки та завгоспа, комірника, одна група переобладнана під спортивну залу та кабінет зображувальної діяльності, ще одне групове приміщення переобладнано під ігрову кімнату для роботи груп дітей раннього віку «Разом з мамою», кабінет для роботи вузьких спеціалістів та кабінети консультативного центру ПППД «Шанс».

На території дошкільного закладу обладнані ігрові та спортивний майданчик.

В усіх групах ЦРД встановлені бойлери для безперервного постачання гарячої води. Капітально відремонтовано 5 групових приміщень. Замінено каналізаційні та водопостачальні труби, сантехнічне обладнання, зроблено капітальний ремонт у 5 умивальних та туалетних кімнатах.

Зроблено ремонт медичного блоку із заміною дверей на металопластикові та встановленням підвісної стелі, прасувальної кімнати із заміною вхідних дверей на металопластикові та встановленням підвісної стелі.

Зроблено ремонт коридорів харчоблоку із заміною вхідних дверей та встановленням підвісної стелі, ремонт групової кімнати групи № 3 із заміною дверей до спальної та умивальної кімнат на металопластикові, устаткування тротуарних доріжок (14 000 грн.), проведено поточний ремонт в усіх групах закладу, пофарбування сходинкових маршів.

Завдяки спонсорській допомозі придбано: ігровий комплекс “Ростик” (32 000 грн.), овочерізку (21 000 грн.),  інтерактивна підлога (110 000 грн.).

Перемога в проекті “Ми це місто” придбано: ростові ляльки 8 штук (57 950 грн.), ноутбук (6 547 грн.),мобільна акустична система (20 438 грн.).

Групи забезпечено новим сучасним столовим посудом, інвентарем для прибирання приміщень, пилососами.

 

У 2017-2020 н.р. здійснено придбання: медичне обладнання (4 588 грн.), принтер (3 785 грн.), меблі для прасувальної кімнати (4 970 грн.), паркінг для візочків (22 000 грн.), пісочниця на майданчик групи “Разом з мамою” (6 800 грн.), в групи № 4,6 придбано 52 комплекти дитячої постільної білизни на суму (12 220 грн.), комплект римських штор 6 штук (19 000 грн.), кондиціонер (8 000 грн.)

У 2020-2021 н.р. за довідкою з благодійного фонду на придбання будівельних матеріалів, сантехніки, електротоварів, господарчих товарів, м’якого інвентарю, іграшок, меблів, медичного обладнання  витрачено: 112 377,35 грн.

Поставлено на облік матеріальних цінностей, придбаних батьківськими комітетами груп на суму: 72896 грн. З них: римські штори 13800 грн., гардини та фотоштори – 10650,00, електротовари – 8900,00, іграшки – 3850,00, медичне обладнання та товари – 12136, спортінвентар – 1200,00; господарчі товари та миючі засоби – 9200,00.

В 2 групи центру придбано яскраві комплекти постільної білизни (всього 56 комплектів).

Слід наголосити про постійну допомогу депутата Молчанова Михайла Миколайовича.

У 2021 році виділено кошти на придбання вуличного ігрового обладнання («Будиночок») для групи дошкільного віку № 7 – це 25000 грн. Надає постійну допомогу у ремонті технологічного обладнання, вивезені опалого листя, завезені піску.

В 2020 року наш заклад знову приймав участь у проєкті «Громадський бюджет м. Запоріжжя».

Центр «Надія став переможцем одразу 2-х проєктів, за результатами яких буде створено новий відкритий безпечний простір перед сценою закладу та відновлено під’їзні шляхи до ЦРД. Усього на 1 400 000 грн.

За тісної співпраці з батьківським комітетом була проведена належна робота щодо покращення матеріально-технічної бази центру, а саме:

-          зроблено капітальний ремонт туалетної кімнати групи № 5 із встановленням нових меблів;

-          встановлено кондиціонер в групу № 7;

-          на всі вікна встановлено замки;

-          зроблено ремонт, із дизайнерським оформленням стін, кабінету для індивідуальної роботи та консультування в КЦ ПППД «Шанс»;

-          проведено поточний ремонт в усіх групах закладу;

-          здійснено пофарбування стільчиків.

У музичній та фізкультурній залі, кабінеті зображувальної діяльності, у кожній групі в наявності музичні центри. Музична зала та кабінет для роботи спеціалістів обладнано телевізором, DVD- програвачем.

Кабінети директора, вихователя-методиста, діловода, соціального педагога, психологічної служби обладнано комп’ютерами та друкувальною технікою. Є в закладі мультимедійний проектор та проекційний екран.

З метою збагачення розвивального середовища ЦРД, ведеться ефективна та плідна робота щодо зміцнення і модернізації матеріально-технічної бази.

Навіть під час воєнного стану ми дбаємо про модернізацію та покращення стану будівлі та групових приміщень. Та, до початку навчального року працівниками було проведено ремонт в приміщенні групової кімнаті групи №7 (укладено лінолеум, який придбано за депутатські кошти). Замінено вікна в спальній кімнаті групи №7 (завдяки об’єднаним зусиллям депутатів М. Молчанова, А. Басова, В. Бурчака). Протягом року відремонтована роздягальня груп №4, №6.

За звітній період благодійними організаціями надавалась різноманітна допомога (30 матраців, 10 ковдр, генератор). Департамент освіти забезпечував заклад господарчими товарами.

З питання зміцнення матеріально-технічної бази закладу я в травні цього року особисто зустрілася з депутатом Запорізької міської ради: Бурчаком І.В. І, оскільки під час воєнного стану депутати допомагають закладу в вирішенні аварійних питань. То таким невирішеним питанням я вважаю облаштування контейнерного майданчику для збору сміття. Результатом зустрічі стала позитивна відповідь на мій лист-прохання щодо виділення коштів на будівельні матеріали.

Одна зі складових нашої роботи –це сумісна праця з благоустрою території.

Садочок – красивий та яскравий, звичайно, це постійна кропітка робота всіх працівників центру.

Цей навчальний рік, як і минулий, ми закінчуємо в умовах повномасштабної війни, яку жорстоко розпочали російські окупанти на українській землі. Де хто з наших вихованців та працівників вимушено покинули рідні домівки: Станом на кінець травня в місті знаходиться 96 дітей, 85 дітей знаходяться за межами міста, а саме: 20 дітей - в області, 31 дитина в Україні за межами області, 34 дитини знаходяться за кордоном. Попри всі трагічні обставини в країні , колектив нашого закладу працює, не зупиняючись . Протягом цього навчального року, окрім того, що безпосередньо виконували свої професійні обов’язки, а ще активно допомагали ЗСУ (виготовляли маскувальні сітки, плели шкарпетки, виготовляли обереги, відвідували в лікарні поранених). Також цього року працівники центру «Надія» продовжували організовувати тимчасову допомогу вимушеним переселенцям. «Нічні Феї», а саме так звалась команда наших самовідданих працівниць, забезпечували людей їжею, речами першої необхідності, одягом, наданням медичної та психологічної допомоги. Впродовж з 21.06.2022 по 28.11.2022 в ЦРД «Надія» ЗМР було 14 таких заїздів. Заклад прихистив 687 евакуйованих осіб, з них 192 дитини. Переселенців з Маріуполя у нас побувало 33 особи, Херсона та Херсонської області 593 особи. Для всіх нас, хто працював з цими людьми, не досипав ночами, не боявся нічних сирен та пропускав через себе всю ту біль, яку принесла війна людям, які покинули свої домівки – це не просто цифри, це людські долі, це обличчя, які ми запам’ятали на все життя.

Ми віримо в ЗСУ. Віримо в нашу перемогу! І кожного дня своєю працею, своєю вірою, навіть своїми позитивними думками в прифронтовому місці ми наближаємо нашу перемогу.