Адрес

м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого 27а

Телефон

(061) 286-24-72
(061) 270-165-1 - телефон довіри

E-mail

nadiya165@ukr.net

Сайт

www.nadiya.zp.ua

Матеріально-технічна база ЦРД

Центр розвитку дитини “Надія” – комунальний дошкільний навчальний заклад Запорізької міської ради Запорізької області. Юридична адреса закладу: 69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого буд. 27-а.

Проектна потужність закладу – 8 групових приміщень.

На сьогодні в даних приміщеннях функціонують 14 груп для дітей раннього та дошкільного віку, обладнано фізкультурну залу, кабінети вузьких спеціалістів, кабінети консультативного центру практичної психологічної підтримки дитинства «Шанс», який відкрито (наказ відділу освіти Шевченківської районної адміністрації №16 п. 2 від 15.10.2009 «Про заходи щодо підвищення ефективності функціонування районної психологічної служби») в центрі «Надія» з жовтня 2009 року. Консультативний центр – є розширеною соціально-психологічною службою центру «Надія», діяльність якої спрямована на психологічний супровід освітнього процесу ЦРД «Надія» та практичну психологічну підтримку дітей дошкільного віку Шевченківського району.

Загальна площа будівлі – 1540 м2, площа групових приміщень для дітей раннього віку – 176, для дітей дошкільного віку – 768. Площа земельної ділянки – 0,8 га.

В закладі створено функціональне розвивальне предметне середовище, яке забезпечує гармонійний розвиток дітей. Групи закладу повністю укомплектовано новими функціональними меблями, облаштовано яскравими гардинами, суттєво збагачено матеріально-технічну базу з організації навчально-пізнавальної діяльності ігровими посібниками, розвивальними іграми, роздатковим матеріалом, настільно-друкованою продукцією.

Усі іграшки, матеріали, атрибути, предмети-замінники об'єднані за функціональними ознаками відповідно до різних видів предметно-ігрової діяльності дітей (сюжетно-відображувальної, будівельної, рухової тощо). Більшість дидактичних матеріалів, іграшок та картинок є поліфункціональними, та використовуються педагогами по-різному, залежно від мети діяльності.

Розвивальне середовище в центрі «Надія» містить як відомі дитині компоненти, так і нові, незнайомі, які забезпечують її пізнавальний розвиток. При поповненні ігрових осередків в групах центру вихователі дотримуються принципу поступового ускладнення,

Предметно-ігрове середовище в групах є динамічним і мобільним. Усе обладнання постійно поновлювається, видозмінюється і легко переноситься з одного центру в інший.

Створене предметно-ігрове середовище в ЦРД «Надія» адекватне віку дітей та відповідає їх функціональним можливостям, сприяє орієнтовно-пізнавальній діяльності, що забезпечує засвоєння нових знань, формування розумових дій, розвиток провідних психічних процесів дитини. Всі ігрові предмети яскраві, безпечні, якісно виготовлені. Педагогами закладу включаються у предметно-ігрове середовище національні, етнокультурні особливості, аби вихованці творчо прилучалися до духовних цінностей народу, вчилися любові до рідної землі.

Для забезпечення навчально-виховного процесу та життєдіяльності у дошкільному закладі створено необхідні умови: обладнано 6 групових приміщень, музична зала, харчоблок, пральня, медичний кабінет, кабінет директора та методичний кабінет, кімната швачки та завгоспа, комірника, одна група переобладнана під спортивну залу та кабінет зображувальної діяльності, ще одне групове приміщення переобладнано під ігрову кімнату для роботи груп дітей раннього віку «Разом з мамою», кабінет для роботи вузьких спеціалістів та кабінети консультативного центру ПППД «Шанс».

На території дошкільного закладу обладнані ігрові та спортивний майданчик.

В усіх групах ЦРД встановлені бойлери для безперервного постачання гарячої води. Капітально відремонтовано 5 групових приміщень. Замінено каналізаційні та водопостачальні труби, сантехнічне обладнання, зроблено капітальний ремонт у 5 умивальних та туалетних кімнатах.

Зроблено капітальний ремонт з заміною технологічного обладнання на пральні. Зроблено капітальний ремонт приміщень харчоблоку. Відремонтовано спортивну залу та кабінет зображувальної діяльності.

В усі вікові групи придбано нові функціональні меблі, замінено покривала, штори, килими. Придбано постільні приналежності та білизну на 3 групи. Придбано нові подушки та ковдри на 2 групи.

Групи забезпечено новим сучасним столовим посудом, інвентарем для прибирання приміщень, пилососами.

У музичній та фізкультурній залі, кабінеті зображувальної діяльності, у кожній групі в наявності музичні центри. Музична зала та кабінет для роботи спеціалістів обладнано телевізором, DVD- програвачем.

Кабінети директора, вихователя-методиста, діловода, соціального педагога, психологічної служби обладнано комп’ютерами та друкувальною технікою. Є в закладі мультимедійний проектор та проекційний екран.

З метою збагачення розвивального середовища ЦРД, ведеться ефективна та плідна робота щодо зміцнення і модернізації матеріально-технічної бази.